Sömestr turları içerisinde ilgi görecek bir organizasyon Gezgin Damaklar kalitesiyle sunuldu. Lezzet ve Kültür Şehri Konya Gezisi Yüksek Hızlı Trenle, uzman rehber eşliğinde 06 -08 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek.

YHT ile gelip Konya’da iki gece konaklama yapılacak olan programın birinci gününde Hz. Mevlana Müzesi, Yavuz Sultan Selim Şadırvanı, Sultan Selim Camii, Üçler mezarlığı, Karatay Medresesi, İnce Minareli Medrese, Alaaddin Camii ve Alaaddin Köşkü ziyaret edilecek.

Seyahatin ikinci gününde Arkeoloji Müzesi, Sahip Ata Külliyesi, Şems-i Tebrizi Türbesi ve Camii, Ateşbaz-ı Veli Türbesi tanınacak ve Tuzcu baba türbesi ziyaret edilecek. Öğleden sonra katılımcıları son derece etkileyecek olan muhteşem Sema Gösterisi’ izlenecek.

Somestr-Tatili-Turlari

Turun üçüncü ve son gününde seyahatin heyecan verecek başka bir safhası yaşanacak ve Anadolu’da keşfedilen ilk Neolitik yerleşim höyüğü Çatalhöyük ve ardından da Zazadin Han gezileri yapılacak. Daha sonra Konya’nın bir başka keşif noktası olan Sille Köyü’ne uzanıp burada Göl çevresi, Kilise ve Eski Sille Evi ziyaret edilecek. Turun sonunda Konya’dan İstanbul’a yine YHT ile geri dönülecek.

Bu arada üç gün süresince tabii ki; Etli Ekmek, Peynirli Börek, Cevizli Közlenmiş Biber Çorbası, Çömlek Yoğurdu, Ispanaklı Sütlü Börek, Erikli Çömlek Kebabı, Badem Helvası, Sirkencübin Şerbeti, Gül Şerbeti. Bamya çorba &salata : mevsim salata & ara sıcak : etliekmek & yaprak sarma & ana yemek : konya ortası (Bütüm Et) & geleneksel nohutlu bulgur pilavı & kayısı hoşafı & tatlı: höşmerim gibi Konya’ya has lezzetlerin tadına varılacak.

Uzman rehber eşliğinde 06 -08 Şubat tarihlerinde yapılacak olan sıradışı menülerle kahvaltı ve yemeklerin de dahil olduğu bu paket programa sadece 20 kişi katılabilecektir.

Lezzet ve Kültür Şehri Konya Gezisi, Gezgin Damaklar

www.gezgindamaklar.com

Tel: 0216 348 53 90

Bir Yorum Yaz