Sony ilk profesyonel SSD ve HDD taşınabilir depolama çözümünü kullanıma sunuyor. Seyahat edenler ve zorlu doğa şartlarında taşınabilir hardisk kullanmak zorunda olanlar için tasarlanmış Yeni Sony SSD ve HDD portatif sürücüler, yüksek hız ve dayanıklılığa, üst düzey güvenilirliğe sahip profesyonel dosya tabanlı iş akışları için özel olarak tasarlandı. Asgari transfer zamanı için sektör lideri; 400MB/s’ye kadar[1] yüksek yazım hızına sahip. Sert, zorlu profesyonel kullanım ortamları için yüksek güvenilirlik sunmasıyla çok ayrıcalıklı. PMW-50 ve PMW-1000 Sony XDCAM portatif kaydediciler gibi çok sayıda donanım ile uyumlu.

Sony, dosya tabanlı iş akışında öncü ve dünyanın önde gelen profesyonel medya markası olarak, profesyoneller tarafından profesyoneller için tasarlanan, emniyetli, güvenilir depolama için gerekli hız ve dayanıklılığa sahip yeni SSD ve HDD portatif sürücülerini piyasaya sürüyor. Profesyonel kullanıma yönelik yeni yüksek hızlı portatif depolama sürücüleri, sahip olduğu USB 3.0 ve FireWire 800 üzerinden video transfer yeteneği ile dosyaların daha hızlı ve daha sık yedeklenmesine imkân veriyor.

Sony_SSD256Sony Electronics Asya Pasifik Kayıt Medya & Enerji Bölümü Başkan Yardımcısı Takayuki Takemura, yeni cihazla ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Sürekli olarak seyahat eden ve hareket halinde olan profesyoneller açısından, portatif bir sürücüde en çok ihtiyaç duyulan şey sağlamlıktır ve harici koşullar ne olursa olsun verilerinin güvende olduğundan emin olabilmektedir. Yeni Sony SSD ve HDD yüksek hızlı portatif sürücüler, sert, zorlu ortamlarda video dosyaları için süper hızlı transfer süreleri sağlayarak bu profesyoneller için çok daha etkili iş akışları sağlanmasına katkıda bulunuyor.”

Stüdyo dışında kullanabilmek için verimli şekilde çalışan güvenilir, yüksek performanslı ekipmanlara ihtiyaç duyuluyor. Profesyonel kullanıma yönelik olarak üretilen SSD ve HDD sürücüler, program yapımcılarının bulundukları yerde kayıtları indirmesi ve yedeklemesine izin verirken PMW-50 ve PMW-100 Sony XDCAM portatif kaydediciler gibi donanımlar ile de mükemmel şekilde uyumlu. Tümü de USB 3.0[2] ve FireWire 800 ara yüzleri sunan 256GB SSD sürücüler ile 500GB veya 1TB HDD sürücü seçeneklerinin üzerinde saatlerce uzunluktaki görüntü güvenli şekilde saklanabiliyor. SSD için saniyede 400MB[3]’, HDD için ise saniyede 120MB2’a varan hızlar ile yaklaşık 30GB videonun bir buçuk dakikanın altında bir sürede SSD’ye kaydedilmesi, gün boyu çekilen her şeyin akşam yedeklenebilmesi ve çok değerli verilerin kaybedilme riskinin de asgari düzeye çekilmesi anlamına geliyor. Portatif sürücülerin üzerinde bulunan LED gösterge de kullanıcının veri transferinin durumunu görmesini sağlayarak daha fazla rahatlık ekliyor.

SSD ve HDD sürücülerin her ikisi de, askeri ürün performans ve kalite gereksinimlerini tanımlayan Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı tarafından kullanılan standart olan MIL-STD-810G standartları[4] ile uyumlu. Serbest düşüş testlerinden biri, cihazın çalışmadığı bir sırada 122 cm yükseklikten kontrplak üzerine toplam 26 yönden düşürülmesini içeriyor. Dolayısıyla, SSD için 2,3 metreye3,[5] ve HDD için 2 metreye3,4 kadar yükseklikten düşüşleri kaldırabilen yeni portatif sürücüler, aynı zamanda verilerin çok çeşitli ortam ve koşullarda yedeklenebilmesi için IP5X[6] toza dayanıklılık standardı ve IPX45 sıçramaya dayanıklılık standardına da uygun3. Sürücüleri çekimler sırasında beraberinizde taşımak için 2,4 metreye varan yüksekliklerden düşüşlerde koruma sağlayan sert bir çanta da var. 3,4.

Dosya tabanlı iş akışı, profesyoneller arasında gitgide daha da popüler hale gelirken daha hızlı ve daha güvenli şekilde çalışmalarına imkan veriyor. Yeni harici sürücüler ise etkin, güvenilir bir depolama çözümü olarak bu ortama mükemmel şekilde uyuyor.

Portatif saklama sürücüsü hakkında bir ürün bilgi videosuna http://youtu.be/9WefxIlt81o adresinden ulaşılabiliyor. Profesyonel donanım ve medya alanlarında kendini ispat eden birikimi ile Sony, profesyonel hizmet standartları da sunabiliyor. Yeni Sony sürücülerinin beraberinde teknik destek ve üç yıllık garantiyi de içeren tam destek de sunuluyor.


[1] SSD modeller için


[2] USB2.0 uyumlu cihazlara takıldığında, veriler USB2.0 üzerinden transfer edilecektir.
[3] Sony testleri temel alınmıştır. Hız, ölçüm koşullarına göre değişebilir.
[4] MIL-STD-810G, çevresel test yöntemlerini tanımlayan bir standarttır. Sony, tüm koşul ve durumlarda kaydedilen verilere veya harici çantaya gelebilecek zararlara karşı garanti sunmamaktadır.
[5] Sony testleri temel alınmıştır. SSD/HDD’nin altı kenarı üzerine sınai halıya düşürülmüştür.
[6] Toza dayanıklılık / sıçramaya dayanıklılık performansı sadece yuva kapağı sıkı şekilde kapatıldığında elde edilmiştir. 

Bir Yorum Yaz