Henüz seyahat planlarını yapmamışlar için birbirinden nefis 7 yurtiçi tatil rotasına göz atın. Kültürel keşif isteyenler için de deniz, güneş ve kum tatili yapıp kafayı dinlemek isteyenler için de tavsiyeleri sıraladık.

Belki de bir çoğumuz tatil dönemini keyifle geçirip işlerine döndü Kimimiz ise gelecek senenin tatili planları için çoktan karar verdi ve erken rezervasyon fırsatlarının duyurulmasını bekliyor. Ancak kimimiz seyahati son dakikaya getirmeyi seviyoruz.

Son dakikacıların tatile gidebilecekleri önerilerime göz atın. Dileyen hareketli gece hayatına akacağı rotayı seçerken; dileyen ise daha önce gitmiştim denilen yere bir kez daha giderek görülmemiş yerlerini yeniden keşfetmeli!

Tatile Gidilecek Nefis 7 Yurtiçi Rota

1. Kapadokya

Güvercinlik Vadisi

Kapadokya’nın sıradışı coğrafyası, birbirinden ilginç peri bacaları, benzersiz atmosferi ile ölmeden önce dünyada görülmesi gereken yerlerden biri.  İlk yerleşimin Paleolitik döneme kadar uzadığı, Hititler’in yaşadığı topraklar daha sonraki dönemlerde Hrıstiyanlığın en önemli merkezlerinden biri olmuştu. Kayalara oyulmuş evleri ve kiliseleri, şafakta yapılan balon gezileri, trekking rotaları, at sürme ve atv safarileri ile de zengin aktivite seçeneği sunuyor. Dünyanın dört bir yanından turistin ilgi gösterdiği bölge son yıllarda yerli turistler tarafından da her mevsim ziyaret ediliyor.

Cave veya kaya mağara otel konseptiyle de benzersiz bir konaklama deneyimi sunuyor. Konaklama tavsiyesi Fresco Mansion, Queen’s Cave Cappadoccia.

15 YORUMLAR

  1. Datça ile MARMARİS arasında düzenlenen Marmaris Jeep Safari Turuna katılmanızı tavsiye ediyorum.Mükemmel bir tur ve bu tur sayesinde bir yeri tanıyıp görme imkanına sahip oluyorsunuz.

  2. Datça en sevdiğim yerlerden birisi. iyi ki yolu virajlı ve tek bir yoldan gidip gelmek zorunda kalıyorsun, yoksa yolgeçen hanı olur bozulurdu dediğiniz gibi.

  3. Datça için yazıyı okur okumaz otele baktım ancak “July 16 – July 19 tarihleri arasında 2 yetişkin, 1 çocuk ve 1 oda için herhangi bir fiyat eşleşmesi bulamadık.” uyarısı geldi. Haberiniz olsun bence kaldırın.

    • Otel dolu olduğu için otel rezervasyon sitelerinde listeletmiyor kendini, kapatmışlar demektir. Otelin kendi sayfasından veya telefondan Villa Aşina’ya ulaşabilirsiniz. Telefon:(0252) 712 0443

  4. Mersin memleketim benim, Tarsus’tan Anamur’a her köşesi güzelliklerle doludur. Cennet Cehenem, Adamkayalar, Manastırlar, Eski kiliseler ve Antik kentler, tertemiz koylar uzayıp gidir.

Bir Yorum Yaz