Sadece Türkiye’nin değil dünyanın da tatil merkezlerinden biri olan, her yıl binlerce turisti ağırlayan, hem doğası hem tarihiyle dikkat çeken Antalya’nın güzelliğini tarif etmek için Bergama Kralı II. Attalos’un sözlerini aktarmak yeterli olabilir. Yaygın bir inanışa göre, iki bin yıl kadar önce Bergama Kralı II. Attalos; gözde akıncılarını “Bana bir yeryüzü cenneti bulun” diye gönderir. Onlar da günlerce, aylarca gezip “cennet” olmaya en çok yakışan yer olarak Antalya’yı bulmuşlar.

Türkiye’nin en kalabalık beşinci şehri olan Antalya’nın hem yaşamak için hem de turizm için tercih ediliyor olması elbette boşuna değil. Şehir; mavi ve yeşilin görsel şölenini yaşatmanın yanı sıra antik kentleri, şelaleri, müzeleri, mağaraları, plajları, camii ve medreseleri gibi zenginlikleriyle oldukça cezbedici.

Güzel bir şehirde tatil yapmak istiyorsanız, o tatili unutulmaz kılacak şeylerden biri konakladığınız yer ve orada aldığınız hizmetlerdir. Eğer tatilinizi Antalya otellerinden birinde yapmak istiyorsanız, size en iyi ev sahipliği yapacak yer The Marmara Antalya

The-Marmara-Antalya

The Marmara Antalya

Lara bölgesinde yer alan Antalya Falezlerinin üzerine konumlanan, Antalya otelleri içerisinde özel yere sahip The Marmara Antalya’nın şehir merkezine 5 dakika yakınlıkta bulunuyor. Otelinize ulaşana kadar Antalya’nın doğasına ve güzelliğine kendini kaptıran konuklar, The Marmara Antalya geldiklerinde her şeyin yeni başladığı hissine kapılırlar. Konfor ve lüksün sıra dışı tasarımını 232 odasında da bir araya getiren The Marmara Antalya’da iken kendinizi bir sahil evinde hissedeceksiniz.

The Marmara Antalya’da iki farklı oda tipi bulunuyor: Superior Oda ve Revolving Loft Odaları. Ana binada yer alan ve sayısı 208 olan Superior odalar; pastel tonlardaki tasarımları, geniş ve ferah ortamı, Akdeniz, Toroslar ve Beydağlarını gören eşsiz manzarasıyla ziyaretçilere keyifli ve huzurlu bir konaklama deneyimi yaşatıyor. Revolving Loft odalarının sayısı sadece 24.

Bu odalar, üç katlı özel Revolving Loft binasında yer alıyor. Bu odaların en önemli ayrıcalığı ise 360 derece dönüyor olması. The Marmara Antalya, bu özelliği ile dünyanın 360 derece dönen ilk ve tek oteli olma özelliği taşıyor. Yavaş yavaş dönerek, günün farklı saatlerinde konuklarına Beydağları ve Antalya’nın muazzam manzarasını sunarken; sade, modern ve rahatlatıcı atmosferi heyecan verici bir konaklama sağlıyor.

The-Marmara-Antalya-Otel

Yapılacak Şeyler

Peki The Marmara Antalya’da sizi ne gibi aktivitelerin beklediğinden haberdar mısınız? Akdeniz’in masmavi sularıyle buluşacağınız özel plaj, yüzmeyi sevenleri bekliyor. Bu plaja ulaşmak için gidilmesi gereken yol da konuklara farklı bir deneyim yaratıyor.

Plaja gitmek için, kayalıklarda yer alan ve doğal sarkıtların süslediği 70 metre uzunluğunda bir tünelden geçmek gerekiyor. Tünel geçildiğinde ise, Bey Dağları’nın muhteşem manzarası ile plaj sizi karşılıyor. Denizi tercih etmeyenler için, The Marmara Antalya’nın olimpik ölçülere yakın bir açık havuzu ve jakuzisi, konukları serinletmek için hizmet veriyor.

Antalya’nın derin mavisini daha derinlemesine keşfetmek isteyenler, soluğu otelin içinde bulunan dalış okulunda alıyor. The Marmara Antalya’da bahar ve yaz ayları boyunca dalışseverlere ve sualtını keşfetmek isteyenlere deneyimli eğitmenler ile scuba diving heyecanı yaşatılıyor.

Antalya-SPA

The Marmara Antalya Spa’da konukların otelden ayrılırken hem fiziksel hem ruhsal olarak yenilenmiş hissetmeleri buhar banyosu, sauna, Türk hamamından el ve ayak bakımına, masajdan saç bakımına, vücut bakımından yüz bakımına kadar her türlü program bulunuyor.

Otelde spor ve dans düşkünlerini bekleyen nokta ise, The Marmara Antalya Gym. Burası, hem fitness merkezi hem de açık hava etkinlikleriyle tatilde de spor yapabilme imkanı sunuyor. Pilates, Aqua gym, tae-bo, step dance gibi grup derslerinin de yer aldığı The Marmara Antalya Gym’de, Cuma günleri Latin Dansları Workshop’u dans tutkunlarını ağırlıyor.

The-Marmara-Antalya-Oteli

Otelde restoran&bar konseptinde birbirinden farklı konseptte 4 mekan bulunuyor: Tuti Restaurant, Summer Beach, Beach Bar ve Revolving Lounge. The Marmara Antalya, her konuda olduğu gibi lezzetler ve onların sunumu konusunda da oldukça iddialı.

Toplantı salonları ile bir balo salonu da bulunan The Marmara Antalya, her mevsimde konuklarına sıcak bir tatil yaşatmaya hazır.

1 YORUM

  1. 3 yıl önce kaldım bu otelde, çok keyifli. Kaliteli hizmet. Zaten bizim otelelrin hepsinde kalite ve hizmet çok güzel. Yurtdışında bulmak bunu mümkün değil. Tavsiye ederim. Çok romantikti.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın