Her ne kadar, ‘Issız bir adaya düşseniz yanınıza alacağınız üç şey ne’ sorusunda geçen ‘ıssız ada’ olmasalar da, Türkiye’de güzellikleri ve eşsiz doğaları ile seyahat planlarınıza almanız gereken çok sayıda muhteşem ada bulunuyor. Kimi tarihi dokusu, kimi de göz alıcı plajları ile büyüleyen bu az bilinen adaları keşfetmek için yola çıkma zamanı.

Türkiye’nin Büyüleyici Güzellikteki Adaları

12Orak Adası, Bodrum, Muğla

Turkuaz mavisi sularıyla tropik adaları andıran Orak Adası, yüzme bilmeyenleri suya atlatacak kadar büyüleyici bir güzelliğe sahip. Berrak sularında caretta carettalar ile yüzme keyfi sürebileceğiniz adaya yalnızca tekneyle ulaşım sağlanabiliyor. Zengin sualtı yaşamı ile dalış meraklıları için de oldukça cazip bir nokta olan adada yerleşim olmadığı için konaklama imkanı da bulunmuyor.

14 YORUMLAR

  1. Avşa Erdek pasalimani güzel Adalar ikisinde de istanbula çıkarken kalma şansım oldu Kemal Kaya abim

  2. Kalem adası sadece bir tanesi, 2 ada 1 kayalıktan oluşan Güvercin Adaları olarak geçer. Kalem Adası ile Garip Ada arasında kalan bölge gerçekten inanılmaz güzel. Ayrıca bölgede Hanımın Koyu (kokorot), Pisa Koyu, Zindancık Koyu, Hayıtlı Limanı ve Ilıca koyu ziyaret edilmeli. Ayrıca Bademli köyünde koruk şerbeti içmeden dönmeyin.

  3. Daha gecen hafta sovalye adasindaydik ♡ balayimizi orda yapmayi tercih ettik sessiz sakin harik otesi ♡

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın