Tarih boyunca çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış kültür zengini bir coğrafya Türkiye. Muhteşem doğası ve görkemli tarihi dokusu ile mutlaka görülmesi gereken güzelliklere sahip. Hala göremediğiniz yerler mutlaka vardır. Listeye göz atın, görmeniz ve yapmanız gereken çok şey var daha! Paylaşın!

24Masmavi sularıyla kendine hayran bırakan Ege ve Akdeniz sahillerinde mavi yolculuğa çıkın, eşsiz koy ve plajları keşfedin

8 YORUMLAR

 1. Anadolu deyince Tarihi mekanları Köprüsü kelaynagı görünce şaşıracagınız yüzlerce kuş çeşitleri baraj gölüyle Şanlıurfa/Birecigi es geçmek büyük hata olur bence. Bireciği daha yakından tanımak için birecikmedya.com da sizler için en iyi site olabilir.

 2. Güneydoğunun incisi sit alanı Mardin tarihi evleri, medrese kilise ve camileri yöresel yemekleri, Şanlıurfa balıklı göl, Gaziantep zeugma bunlar da eklenmeli bence.

 3. Pamukkale travertenlerini, Kütahya Kaplıcalarını Ispartaya gül tarlalarını ve lavanta bahcelerini ekleyebilirsiniz.

 4. Nemrut nerede???
  Dünyanın 8. Harikası denilen yer yok!
  Göbeklitepe yok Hattuşaş yok.
  Buralar dünya tarihini değiştiren ve yön veren yerler.
  Çok acemice hazırlanmış yazı
  Biraz daha detaylı yazın!

  • Emir cümlelerinden uzaklaşmayı denediğinizde sözleriniz daha etkili olacaktır Emre Bey. Bir gıdım nezaket, bu saydığınız manzaralardan daha fazla mutluluk verir.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın