Arabaların girmekte zorlandığı dar patikalardan yürümek, doğa yürüyüşleri yapmak ya da devasa ağaçların arasından geçmek gözünüzü korkutmuyorsa nefes kesici manzaralara tanık olmaya hazır olun. İşte fotoğraf karelerinde görüp, ‘acaba burası neresi’ dediğiniz o eşsiz manzaralardan bazıları.

Türkiye’de En Güzel Manzaraya Sahip 25 Yer

25Deliklitaş, Siirt

2015 yılından bu yana turizme kazandırılması yönünde çalışmalar yapılan Rasıl Hacar mevkii, Botan Vadisi içerisinde yer alıyor. Şehir merkezinden 4 km uzaklıktaki Eruh yolu üzerinde yer alan bu bölgeye manzara izlemek için gelenlerin en gözde noktası ise Deliklitaş.

16 YORUMLAR

 1. Giresun Yağlıdere Gölyanı Obasını görmediniz ve Dereli Kümbet görmediniz tabiki cenneti görmediniz, gördüklerinizi cennet sanıyorsunuz. Görmeden yorum yazmayın kardeşlerim.

  • Senin dediğine bakarsak hayatımız boyunce böyle bir yazı yazamayız. Türkiye’yi karış karış gezmek ve fotoğraflamak gerekirdi ve buna ne ömür ne bütçe yetmezdi. O yüzden yargılamadan, ders vermeden bilgileri veya bildiklerinizi paylaşmanız yeterli. Biz de okuyucularla paylaşmaktan mutluluk duyarız.

 2. Türkiye’de en güzel manzaraya sahip 10 yer diyeceğinize, gezip gördüklerim arasında en güzelleri derseniz daha doğru olur sanırım. Mesela Munzur vadisini gördün mü? Yukarılardan seyrettin mi?

  • Evet Munzur Vadisi’ni gördüm. Buradaki içerik daha çok yüksekten bakılınca görülen manzaraları kapsıyor. Öyle bir yer vadide varsa, fotoğrafı da varsa gönderin ekleyeyim.

 3. Öznel degerlendirme yapiliyor madem, sahsen Sinop Hamsilos (Turkiyedeki tek fjord) ve mardin Midyat (mistik sakinlik) da eklenebilir tarafimdan. Buyuk Agri Dagi resimlerde bile cezbeden bir goruntu. Bir gun oraya da bakacam.
  Gerci Anadolu’yu baz alinca ilk 10 yerine ilk100 listesi daha mantikli olur 🙂

 4. *Babadağ’dan Ölüdeniz
  *Sakar’dan Gökova Körfezi
  *Sonbahar’da Yedigöller Milli Parkı tüm yol
  *Dalyan’dan Kaunos ve Ekincik yolundan Köyceğiz Dalyan

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın