Birçok medeniyetin izlerini taşıyan Anadolu topraklarının dört bir yanı, tarihi ve kültürel varlıklar ve etkileyici doğal güzelliklerle dolu. Türkiye‘de görülmesi gereken birçok güzel yer bulunuyor.

Türkiye’de Görülmesi Gereken Yerler

50Van Gölü

Akdamar Adası, Van Gölü

Anadolu motiflerini yaşatmayı başaran Van, doğal güzellikleri ile de en zengin şehirler arasında. Türkiye’nin en büyük gölü olan Van Gölü gün batımı manzarası ve popüler ada Akdamar ile ziyaretçilerin ilgisinde.

27 YORUMLAR

 1. Bir zamanlar Karya imparatorluguna baskentlik yapmis Milas tarihi ve dogal guzellikleriyle gorulmesi gereken yerler listesine eklenmeli.

 2. Hepsi çok güzel. Ancak Palamutbükü fotoğrafı yanlış yüklenmiş, o bölgede başka bir koyun fotoğrafı olabilir. Dikkatten kaçmış sanıyorum, bir kontrol eder misiniz?

 3. Tunceli’deki Gözeleri unutmuşsunuz.Orası da yayınladığınız yerler kadar guzel yesillikler arasinda her yerden daglarin arasindan sular akiyor ve size buz gbi suyun icinde masa kurup o mukemmel ortami sunuyolar

 4. Çok güzel yerler fakat bu listeye Sinop/Hamsilos Koyu’nu da ekleyebilirsiniz. Çok güzel bir doğaya sahip bölgedir.

 5. Yeşil ile mavinin bir arada olduğu her yeri çok seviyorum. Bizim ülkemizde böyle yerlerden bir sürü var. Çok şanslıyız bence.

 6. Gökçeada, Bozcaada, Denizli, Pamukkale Türkiyemiz harika yerler var. Ama değer bilen yok sahip çıkalım.

 7. Gitmek istediğim birkaç yer kalmış. ☺️ Kısa zamanda gidebilmeyi ümit ediyorum. ☺️

  • 1-2 ay önceden gideceğiniz yere bilet bakın, gidiş dönüş 50-70 liraya uçmak mümkün.

  • Zaten bu işi tercih sebebimdi, normalde gezmek için asla gitmeyeceğimiz yerler, insanlarla tanışıyorum ve çok şaşırtıcı ve güzel şeyler görüyorum.

 8. Okuyucular olarak biz de kendi listemizi yapalım mı? “Türkiye’de Görülmesi Gereken 50 Yer” diye 🙂

  • Kesinlikle haklısın, herkesin kendi listesi vardır eminim. Kimisi doğadan, kimisi tarihten, kimisi arkeolojiden, kimisi ise deniz veya eğlenceden hoşlandığı yerlerin listesini yapar. 🙂

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın