Almanlar, yaz tatili planlarını yapmaya başladı. Yunanistan ve Kuzey Afrika da düşük fiyatlarla turistleri çekmeye çalışıyor. Türkiye’de ise fiyatlar yükseldi.

Avrupa’daki ekonomik kriz, Almanların tatil planlarını etkilemiyor. Alman seyahat şirketleri, insanların şimdiden tatil rezervasyonlarına başladıklarını belirtiyor. Alman turistlerin gözdesi Türkiye ve İspanya’daki tatil fiyatlarındaki artışlar da dikkat çekici.

Yunanistan’ın yüzü gülecek

Almanya’nın en büyük seyahat şirketlerinden TUI, rezervasyonlarda geçen seneye oranla, daha şimdiden yüzde sekiz oranında artış olduğunu belirterek “Taleplerde artış var. Yunanistan’a rezervasyonlar da artıyor” diye konuştu.

Rewe Turizm Şirketleri sözcüsü Sören Hartmann, özellikle Asya ülkelerine ve İspanya’ya yoğun ilgi olduğunu belirterek “Yunanistan’a eğilimde artış bekliyorum. Kuzey Afrika’daki gelişmeler ise tedirgin ediyor” diye konuştu.

Türkiye’de fiyatlar artıyor

Yunanistan’da tatil fiyatları yüzde iki, Kuzey Afrika ülkelerinde ise yüzde beş oranında düşerken, Türkiye’de fiyatlar artıyor.

Türkiye’ye uçuş fiyatları yüzde iki, konaklama ücretleri ise yüzde 3 oranında yükseliş gösteriyor. Dolar değerinin yükselmesiyle, seyahat şirketleri uzun mesafe uçak biletlerinde artış olduğunu belirtiyor.

Kaynak:dw.de

2 YORUMLAR

  1. Amerika konsunda benzer bir şeyi arkadaşım söylemişti. Uzakdoğu gezim sonrası Türkiye bana çok pahalı geldi. Ulaşım ve konaklama özellikle pahalı diyebilirim.

  2. Yurtdışına sık seyahat eden biri olarak diyebilirim ki Türkiye gercekten pahalı. Amerika’da 15$’a yediğim balığı burada 60$’a yiyebiliyorum. Uzak Dogu ile kiyaslamaya gerek bile yok.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın