Bazı gezginler için gidilecek yerden ziyade yolda olmak, dolayısıyla yolculuğun kendisi başlı başına bir tutku. Büyük şehirler ve karmaşadan uzak, toprak anaya ve huzura yakın, hele bir de yol üzerinde tarih ve doğayla iç içe konaklama adresleri bulunuyorsa, ulaşacağınız noktadan belki çok daha iyi bir seyahat sizi bekliyor. 10. rotayı da siz yorum kısmına ekleyin!

Türkiye’nin En Güzel 9 Sürüş Rotası

9Tarsus-Silifke-Anamur Rotası

Kilikya bölgesi onlarca antik kenti, berrak sularıyla gizli saklı koyları, enfes mutfağı ve sımsıcak iklimiyle bilinmeyen ancak çok güzel bir sürüş rotası. Adana Şakirpaşa Havalimanı’na iner inmez bir araç kiralayın ve Tarsus’un antik kalıntılarını, Tarihi Tarsus Evleri’ni ve bir doğa harikası olan şelalesini gördükten sonra Mersin’e devam edin. Kız Kalesi, Cennet-Cehennem Magaraları’nı görüp bir gece konakladıktan sonra sabah Silifke’ye doğru yola çıkın. İşte sürüş keyfiniz esas burada başlıyor zira göreceğiniz manzaralar, Narlıkuyu, Tisan Koyu, Boğsak Koyu’na hayran olacaksınız. Silifke’de bir gece konaklayıp Anamur’a hareket edin. Mamure Kalesi ve Köşekbükü Mağarası’nı gezdikten sonra Anamur Çayı’nın buz gibi suyunda yüzebilirsiniz.

5 YORUMLAR

  1. Marmaris’te son yıllarda bisiklet rotaları için yatırımlar yapıyor. Şehir içinde toplamda 11 km lik bisiklet rotası bulunuyor. Marmaris çevresindeki dağlarda ise dağ bisikleti rotası toplamda 700 Km civarında. Hazırlanmış 20 rotada istediğiniz çeşit rotayı kendinize seçebilirsiniz. Kırmızı tabelalar ile işaretlenmiş bu rotalarda akıllı telefonunuz ile tabelada bulunan barkodu okutursanız size bulunduğunuz rotayı söylüyor. Konuyla ilgili daha ayrıntılı birgi için onlineexcursions.com/tr/marmaris-bisiklet-yolu/ linkini tıklayabilirsiniz.

    Marmaris tatiline gelecek olanlara araçları ile geldiklerinde kendi bisikletlerini getirmelerini tavsiye ederiz. Kendi bisikletiniz yok ya da getiremiyorsanız üzülmeyin. Burada da bisiklet kiralayabilirsiniz.

    Marmaris’ten herkese selamlar.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın