Farklı şehir ve ülkelere seyahat etmeyi hepimiz seviyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki onlarca farklı şehir, gezilecek ve keşfedilecek yerleri ile ziyaretçilerini bekliyor. Tarihi yerler, müzeler, Ortaçağ kokan sokaklar, ünlü meydanlar ve köprülerle kendisine çeken şehirlerin yanında, egzotik kültürü ve ilginç yaşam tarzları ile merak uyandıran şehirleri tatil rotalalarımızın için yaptığımız araştırmaların odak merkezi.

Uçak seyahatleri yapacağınız şehirlere alobilethatti.com sitesinden alacağınız Uçak Bileti ile daha ekonomik ulaşmanız mümkün. Kampanyaları takip edin ve fırsatları yakalayın.

Keşfetmeniz Gereken 5 Şehir

1. Tokyo, Japonya

Tokyo-Ucak-Bleti

İmparatorluk Japonyası’ndan bugüne uzanan geçmişi içerisinde olduğu kadar sürekli olarak büyük öneme sahip olmuş Tokyo, günümüzde de ülkenin başkenti olma özelliği ile birlikte gerek yerel halk gerekse ziyaretçiler açısından son derece üst düzey özellikleri barındırmaktadır. Yaklaşık otuz beş milyonluk nüfusu ile birlikte dünyanın en büyük şehri olma özelliğini de taşıyan Tokyo, bunun yanı sıra hayat pahalılığı açısından da en üst düzeyde yer almaktadır.

Tam anlamı ile bir teknoloji ve üretim merkezi olan şehir, dünyanın çoğu noktasındaki benzerine göre çok daha hızlı ve akıcı bir hayata sahip olmasına ve kırk milyona yaklaşan nüfusu içerisinde barındırmasına rağmen, gelişmiş şehircilik anlayışı ve teknolojik imkanlar neticesinde kendisini kısa süreli olarak ziyaret eden kişilerin dahi herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadan hayatlarına devam edebilmelerini mümkün kılmaktadır.

Tarihi içerisinde bir liman kenti olarak kullanılmış Tokyo’nun geride kalan sekiz yüz yılı aşkın sürede popülerleşmesi ise çoğunlukla farklı ülkelerden gelen ziyaretçilerin etkisi ile gerçekleşmiştir. Şehir içerisinde pek çok milli park ve müze ziyaretçilerin tecrübesine açık durumdayken, onlarca üniversite de eğitim hayatlarını Japonya’da başlatmak ya da devam ettirmek isteyen kişiler için mevcuttur.

2 YORUMLAR

  1. Özellikle Tokyo gidip görmeyi çok uzun süredir hayal ettiğim bir yer. Sadece dil ve kültür farkı beni endişelendiriyor. Muhtemelen İngilizce konuşan bir Japon arkadaş edinmeden yola koyulmak iyi bir fikir olmasa gerek. Aksi takdirde çok kalabalık olan bu şehirde kaybolmanız olası görünüyor.

  2. Benim hayalim Japonya. Hiç yurtdışına çıkmadım, pasaportum olursa ilk oraya gideceğim. Sakura döneminde orda olmam lazım. Uçak biletleri çok pahalı. 🙁

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın