Bildiğiniz gibi sık seyahat eden biriyim.  Geçen bayramda 45 gün Tayland ve Malezya’daydım. Yılbaşı öncesinden başlayarak 1 ay süreyle de Balkanlar’daydım. Geçen Ay Ürdün’de ve bu satırları yazarken de Hurghada, Mısır’dayım.

Seyahat boyunca farklı iklim şartlarına bağlı kalan ben aynı zamanda iyi ve düzenli bir beslenme alışkanlığı olmayan biriyim. Bunun üzerine bir de vejetaryen ağırlıklı beslenme de eklenince saçlar SOS vermeye başladı.

Kırklı yaşların başında olan biri olarak, buna müdahale etmenin zamanı gelmişti. Saçlarımı seviyorum ve daha fazla dökülmesine engel olmak gerekiyordu.

Önceki yıllarda bir eczacı arkadaşımın önerisiyle Vichy Dercos Aminexil kullanmıştım. Kullanım öncesinde ve sonrasında detaylı saç analizleri yapmıştım ve sonuç memnun ediciydi.

Vichy Dercos Neogenic
Vichy Dercos Neogenic

Dermokozmetik markalar, saç dökülmesi önleyici ve dökülen saçları canlandırarak güçlendiren başarılı ürünler piyasa vermek üzere ciddi klinik çalışmalar yürütüyorlar. Bunlardan biri olan Vichy, daha önce kullandığım Dercos serisine “Vichy Dercos Neogenic” adlı yeni dökülme önleyici serum ve şampuan ürününü ekledi.

Bu güne kadar üretilmiş en etkili saç dökülmesini engelleyen ürünü yorumlarıyla göz çarpan ürünü birkaç haftadır kullanıyorum. Ürünün kalıcı etkisinin görülebilmesi için en az 3 ay kullanılması ve beraberinde de aynı ismi taşıyan Vichy Dercos Şampuan kullanılması öneriliyor.

Her gün, duş sonrasında bir Vichy Dercos Neogenic ampulü kullanım şeklinde belirtildiği gibi saçlara uyguluyorum. Neogenic ampullerin özel uygulama aparatı olduğundan kullanılması kolay. Sonrasında ise parmaklarla yumuşak hareketlerle saç derisine masaj yapılması tavsiye ediliyor.

Kokusu ferah ve güzel, saçta herhangi bir yağlanma yapmıyor. Henüz bir saç analizi yaptırmamış olsam da, uzayan saç tellerimin daha sağlıklı olduğu hissi ağır basıyor.

Her bir saç kökünün yeni saç telinin oluşması, uzaması ve ölmesi ile tamamlanan bir döngüsü var. Sonra bir dinlenme süresi geçirdikten sonra ve tekrar yeni saç teli üretimi başlıyor. Hormonlar, genetik faktörler, stres, olumsuz koşullar ve dengesiz beslenme sebepleriyle bu döngü zarar görebiliyor.

Anladığım kadarıyla, Dercos Neogenic, saçın yenilenmesinde, kök hücrelerin düzgün bir şekilde işlevini yerine getirebilmesi için uygun ortam oluşturuyor; uyuyan saç kökleri uyarıp, yeni saç tellerinin sayısı artırıyor, yeni saç oluşumu sağlanıyor. Klinik çalışmalardan 1,700 yeni saç teli çıkardağı gösterilmiş olan Dercos Neogenic ile yeni saç oluşumu artık hayal değil gibi görünüyor.

Vichy Dercos Neogenic
Vichy Dercos Neogenic Kullanmadan Önce ve 2 Haftalık Kullanım Sonrası

3 aylık bir kür kullanımın 1700 yeni görülebilir saç teli iddiası ile satışa sunulan Vichy Dercos Neogenic’in, uzun vadede kullandıkça sonuçlarını daha ölçülebilir ve objektif görme şansım olacak.

Vichy Dercos Neogenic kullananlar yorum bırakırlarsa sevinirim. 3 aylık kullanım sonrası benim, Vichy Dercos Neogenic’i özellikle yoğun kullandığım tepe kısımındaki saç dokusunun daha geliştiğini, alın kısmındaki zayeıf saçların güçlendiğini ve yeni saçların çıktığını fark ettim. Kullanıma ara verdikten sonra ise tekrar saç dökülmeleri başladı.

Bu biraz da benim beslenme alışkanlıklarımla ilgili sanırım. Zira et az yediğimden, seyahatlerde olduğumda bu alın kısmındaki açılma artıyor. Vichy’i sürekli kullanmak gerekiyor gibi görünüyor.

Kemal Kaya

instagram @yoldaolmak

27 YORUMLAR

 1. Ben bu ürünü uzun zamandır kullanıyorum, saçlarım az, şampuan sonrası uyguladığınızda yıkamıyorsunuz, tarayıp bırakıyorsunuz, saçlar daha iyi ve dolgun duruyor, ince saçlar uçuşmuyor, faydası oldumu, bilmem olmuştur herhalde, ancak hatırladığım 250 tl, civarında başlayan fiyatlar,
  Her gittiğimde Euro’dan daha fazla artış gösterdi, bu ürün piyasadan tamamen çekildiğinden, almak isterseniz 800 tl civarında bulabilirsiniz, bunlar ciddi araştırma firmaları, nedense Türkiye’ye gelen
  Soygun fikrine kapılıyor, bu ürünü yapmayacaksınız diyelim, bu kadar ciddi firma yerine birşey önermez mi acaba, peki 21 ampulluk benzer ürünü bunun yerine kullanabilirmiyiz, kimse birşey bilmiyor, bunun yer,ine kullanın yok, saç dökülmesini önler, tamam ama kaç çeşit ürün var, konuyu bilen yetkili biri varsa aydınlatsın lütfen, müşteriye saygı yok ama, biraz gayret etsek olur sanki, satış azalmaz artar..
  Teşekkürler

 2. Bu Ürünü 2 ,5 senedir Kullanıyorum , Mühteşem desem abartmış olmam. 2 kür ilk bahar 2 kür son bahar uyguluyorum , şunu unutmayın 2 kür düzgün kullanılıp bitirilmeden sonuç alamazsınız ama 2. kür bittiğinde saçınıza asılın yada başkası asılsın 1 tek saç teli ele gelmiyor. saçlar yıkanım iyi kurudukdan sonra dökülen açılan alanlara uyguyın biraz friksiyon yapın . kalsın yapışkan rahatsız edici bir ürün olmadıgından ertesi güne kadar kalsın . zaten hissetmeyeceksiniz. bundan önce amineksil kullanıyordum 8 sene aynı şekilde. oda başarılıydı. bu urunu kullanmasam sanırım saçlarımın % 40 ı yoktu. o sebeble işe yaramadı diynler ya onların bunyesine uygun değil ki sanmam , yada prensipli kullanmadılar.
  kıllı günler dilerim
  Bülent

 3. Vichy ampul saçta ne kadar bekletilmelı .
  Bekletildikten sonra saç durulanacak mi?
  Bu konuda yorum yapılmamış? Kullandıktan sonra etkilı olacak mı bilmiyorum ama kullanım kilavuzu olmaması ilginç bir durum?

 4. Merhaba bende bu üründen aldım (650) umarım faydalı olur. Kafamı kurcalayan pek iç açıcı yorumlar yok. Açıkçası yaşayıp göreceğiz. Size sormak istediğim saça uygulandıktan sonra saçımızı yıkamanın belli bir süresi var mıdır?

 5. Ben aldım kullandım, yararını görmedim. Giden 750 TL’yemi yansam, hayal kırıklığına mı. Şimdi benim zararım ne olacak. Para tuzağından başka bir şey değil. Şikayet edeceğim.

  • Bu tür ürünler tıbbi testlerden geçip kanıtlanmış etki sunuyor bildiğim. Bunar sağlık bakanlığı ve diğer bazı kurumlardan etkili olduklarına dair onaylar da var gördüğüm kadarıyla. Bu tür ürünler kimisine faydalı, kimisine hiç fayda etmeyebilir. Kozmetik ürünlerin çoğu da böyledir zaten. Bir de yararını görüp görmediğinizi nasıl ölçtünüz?

 6. Arkadaşlar kesinlikle para tuzağı. 3 kutuyu şampuanıyla beraber kullanma şekline uygun kullandım, ama emin olun var olan saçlarımda müthiş bir seyrelme oldu. Yararı değil aksine zararı oldu.

 7. Ben yaklaşık 4 sene önce vicy dercos ürünü aldım, o zamanlar bir kısmını kullanmıştım sadece, şimdi kalan ampülleri kullanmam sıkıntı olurmu, son kullanma tarihinide bilmiyorum

  • Her saç tipinde başarılı olmasını beklemiyorum ben şahsen. Faydalı olup olmadığını anlamanın en iyi yolu, kullanmadan önce ve kullandıktan sonra saç analizi yaptırmak. Bunu bir çok eczane ve kozmetik shop ücretsiz yapıyor ve size çıktı veriyor. Kullanık sonrası gidip tekrar test yapınca yeni saç oluşumu ve sıklığı konusunda karşılaştırma yapma imkanı bulunabilir.

  • Konacak fotoğrafın çok da bilimsel bir veri olacağından emin değilim. Kendim faydasını gördüm, yıllar önce kullandığımda da faydasını görmüştüm Vichy saç çıkarma ürünlerinin. En iyisi gitip saç analizi yaptırmak.

 8. Ürünü buradan aldım. Yine de teşekkür ederim. Ürünlerim geldi kullanmaya başladım. SOnuçlarını da buradan yazacağım.
  Sevgiler…

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın