Akıllı telefonların yaygınlaşması ile mesajlaşma uygulamaları da artmaya başladı. Bunlardan WhatsApp öyle tuttu ki şu anda geçtiğimiz yıllarda bir çok ülkede en çok indirilen iPhone ve Android uygulaması oldu. İnternet üzerinden karşılıklı mesajlaşma ve dosya gönderebilme programı olan WhatsApp, GSM operatörlerine ödediğimiz kısa mesaj ücretlerini azaltmanın en güzel yollarından biri.  Geçtiğimiz yıllarda GSM operatörlerine 13.9 milyar dolarlık bir SMS geliri kaybı yaşatmış.

Whatsapp-messenger

WhatsApp kullanabilmeniz için telefonunuzun internete bağlı olması gerektiğinden ya kablosuz ağa bağlanmanız ya da bir mobil internet paketi almış olmanız gerekiyor. WhatsApp kullanabilmeniz için mesajlaşacak arkadaşınızın da WhatsApp kullanması gerekiyor. Böylelikle sınırsız mesajlaşmak, resim, video ve ses kaydı göndermeniz mümkün.

Dünyanın neresinde olursanız olun internet bağlantınızın olduğu her yerden sevdiklerinizle mesajlaşmak, çektiğiniz fotoğrafları veya videoları gönderebilmek varken neden yapmayasınız?

Bu arada WhatsApp uygulamanın, mesajlaşama ve dosya gönderme seçenekleri dışında; bulunduğumuz konumu da arkadaşlarınızla paylaşabilmeniz mümkün. Arkadaşlarınıza bulunduğunuz yeri uzun uzun anlatmanıza gerek kalmadan, share location (konum paylaş) seçeneği ile bulunduğunuz yeri gösteren harita bilgisi arkadaşınızın telefonuna yükleniyor ve bunu linki tıklayan arkadaşınız Google Map ile yerinizi rahatlıkla bulabiliyor.

Uygulama ile mesaj gönderirken karşı tarafın online olması da gerekmiyor. Tüm mesaj ve dosya göndermeyi offline modda yapabiliyorsunuz. Mesaj gönderilen kişi online olduğunda mesajları alıyor.

WhatsApp  Nasıl Kullanılır?

Telefonunuza uygulamayı App Store‘den yükleyin. (Android telefon kullanıyorsanız Google Play‘e girin) App Store’u açın ve sağ altta yer alan büyüteç işaretine tıklayın. Üstte gelen kutuya WhatsApp yazın ve gelen uygulama penceresinde FREE yazan yeri tıklayıp telefonunuza indirin.

Uygulamayı bulun ve açın. Kayıt olurken sizdene GSM telefonu numaranız soracak, girin ve sonra numaranıza SMS ile gelen kodu girerek hattınızı doğrulayın. Cep telefonu rehberinizde bulunan kişileri WhatsApp tarayarak, uygulamayı kullanan arkadaşlarınızı listeleyecek. Listelenen arkadaşlarınızla anlık olarak artık sohbet edebilirsiniz.

Birden çok arkadaşınızla birlikte grup sohbeti yapabilir yada fotoğraf, video, müzik vb. gönderebilirsiniz.

WhatsApp, iPhone dışında blackberry, Nokia ve Android tabanlı telefonlarda kullanılabiliyor.

Yurtdışında seyahat ederken veya uzaktayken, WhatsApp kullanan arkadaşlarınızla dilediğiniz gibi mesajlaşabilir, çektiğiniz fotoğrafları ve videoları anlık olarak paylaşabilirsiniz, hem de hiçbir ücret ödemeden!

Whatsapp uygulamasını hemen indirin ve kullanmaya başlayın.

Kullanımının ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

120 YORUMLAR

 1. Kemal Bey merhaba ben whatsapp tablette kullanıyorum. Tele yükledim ama kod göndermiyor. Teli değiştireceğim o zaman kullanabilir miyim? ama numaram aynı kalacak teşekkur ederim.

 2. Merhabalar,bilgisayardan da kullanıabiliyor artık whatsapp peki hem telefonumdaki uygulamadan hemde bilgisayardan kullanabilir miyim ? Sadece bir yerde mi açık kalacaktır ?

  • Blu Stacks indirmen gerekli ve anroid i blu stacks ile pc ye kurmalısın android kurulunca da içinden whats ap yükle ama kendi telefonunla aktivasyon mesajını girmelisin

 3. Merhabalar Kemal Bey. Bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.
  Benim iki hattım var bir tanesi karşı tarafın rehberinde kayıtlı. Kayıtlı olan hattım kapalı olmasına rağmen diğer hattım takılı wi-fi’den evdeki internetime bağlandığımda bana whatsapp’tan o kişiden mesaj geldi ve bende cevap yazdım.
  Numaram gözükür mü? (Telefonun internetinden bağlanmadım)

 4. Yeni hat alındığında eski numara whatsappta gözükebilir mi? Yani rehberindeki kişiler görebilir mi? Benim eski erkek arkadaşım var arıyorum ulaşamıyorum ama whatsappta çevrimiçi görüyorum numarasını değiştirse benim rehberde silinirdi değil mi? Acil cevap lütfen.

 5. Ben yazışmaları silip bir başkası görebilir mi? Ben sildiğim halde, yedekleme olmadigi halde ve bir devlet falan vb. goremez değil mi?

 6. Lütfen acil cevap yazın benim whatsapptan arkadaşıma gönderdiğim özel bilgileri fotoğraf vs. Whatsapp kurucusu vs. Biri görebiliyor mu, özel fotoğraflarımı. Ya da benim google fotoğraflarda bulunan özel fotoğraflarıma internet üzerinden birinin erişmesi mümkün mü gizli kalması gereken fotoğraflarımı başkası görebilir mi bu akıllı tellerde hackerlar falan

 7. Kemal Bey HTC telefonumdan WatsApp’tan resim çektim kaydetmedim ama galeriye gitti resimler.galeriden bir arkadaşıma resim gönderdim,bu resmi telefondan silsem bile hafızasında yada başka bir yerde kalır mı geri getirilebilir mi? Güvenli silme nedir nasıl yapılır çok teşekkür ederim.

 8. Selam kemal bey, yanlış hatırlıyorsam düzeltin beni. Daha önce Whatsapp ayarlarından, karşı tarafın beni eklemesi için (Telefon numarası değil!) 8 veya 10 haneli numaraları vardı. Onu karşı tarafa verdiğim zaman hiç sorunsuz beni ekliyebiliyordu. Tıpkı mail adresi ile Facebook’a basitce eklemek gibi. Şimdi o numarasının nerede olduğunu unuttum, bulamıyorum. Bana yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

 9. Merhaba. Bir bayanla davalıyım.Soru 1: Whapsapp üzerinden karşılıklı yazıştık. o yazışmaları PC den çıktı almak suretiyle delil olarak sunmuş. Savcılık doğruluğunu araştırmadan Whapsapp dan teyit ettirmeden dava açtı.Bende bu yazışmaları, önce e-mailime göndermek, sora PC te atmak üzere arşivlemiştim ancak onun yazıları ile benimkiler arasında farklılık var. Sonuçta PC deyken istediğin değişikliği yapıp öylece yazıcıdan çıktı alabiliyorsun. Mahkemede itiraz ettim. Mahkeme isterse orijinal yazışmalara ulaşılabilirmi? Soru 2: Whapsapp durumunda yazdığım ancak onun ismi geçmeyen durum yazılarım ile profil nesnelerimi, kopyalamak suretiyle çıktı alıp, hakaret tehdit ettiğim düşüncesiyle savcılığa sundu,savcılık yine bunlarında doğruluğunun araştırmadan delil olarak kabul edilip hakkımda dava açıldı.Bu durum yazılarının aynısını yazılarını değiştirerek PC den yapabilmekteyim. Bana göre bu işlem hukuksuz delil elde etme işlemidir. Aksine o Özel hayatın gizliliğini ihlal etmiştir.Bunlar delil olarak sayılmalımıdır? Mahkemece istenirse orijinallarına ulaşılabilirmi? Çok yazdım Tşk

 10. Whatssap’tan bana gonderilen resimleri sildim. Şimdi sildigim resimlere ihtiyacim var. Kendimi baska turlu temize cikaramiyorum. Bana bu konuda sildigim resimleri nasil geri alabilirim? Note 11 kullaniyorum.

 11. Ben whatsapp hesabımı silmeden telefon numaramı değiştirmiştim. Ancak eski numaram birine satılırsa benim mesaj geçmişimi ve profil bilgilerime erişebilir mi? Profil ve mesaj geçmişimi tam olarak nasıl sıfırlayabilirim? Yani eski hattımı alan birinin şahsi mesajlarımı ve bilgilerimi görmesini istemiyorum. Ne yapabilirim? Ayrıntılı cevap verirseniz memnun olurum. Teşekkürler.

 12. Ben de whatsapp’ı bilgisayarıma indirdim. Yazışmalarda gelen ya da gnderilen fotoları alamıyorum ve silemiyorum. Nasıl yapabilirim? Yardımcı olur musunuz?

 13. Kemal bey bir sorum olacak. Bir arkadaşım telefonunu kaybetti. Whatsapptaki konuşmalar öylece kaldı. 6 ay sonra bir yere mail atıp o konuşmalarını çıkarttırdığını söylüyor. Böyle bir şey mümkün mü?

 14. Ben whatsapp hesabımı silmeden telefon numaramı değiştirmiştim. Ancak eski numaram birine satılırsa benim mesaj geçmişimi ve profil bilgilerime erişebilir mi? Profil ve mesaj geçmişimi tam olarak nasıl sıfırlayabilirim? Yani eski hattımı alan birinin şahsi mesajlarımı ve bilgilerimi görmesini istemiyorum. Ne yapabilirim? Ayrıntılı cevap verirseniz memnun olurum. Teşekkürler.

 15. Benim önemli bir sorunum var. Benim arkadaşıma gönderdiğim resmi diğer bir arkadaşım bana göndermiş görünüyor. Bu beni çok tedirgin etti. Nasıl böyle bir şey oldu. Lütfen cevaplayın.

 16. Merhaba, Whatsapp gün içinde yazışmılan ve sonra silinen mesajları yedekliyor mu? 10 saatlik bir süre zarfı için de gönderilen ve alınan yazışmaları yedekliyor mu? Sadece -bu konuşmayı sil – butonu tamamen silmek için yeterli mi?

 17. Ben HTC telefon kulllanıyorum ve numaramı değiştirdim. Whatshapp’ı yeniden kurdum. Eski telefon numaramdan Whatsapp’ta görüştüğüm insanlar bana ulaşabilir mi. Yani eski numaramın kayıtlı olduğu insanların bana ulaşmasını nasıl iptal edebilirim? Yardımcı olurmusunuz. Teşekkür ederim.

 18. Ben şimdiki telefonuma Whatsapp indirsem 2 ay sonra telefonumu değiştirince yeniden Whatsapp indirebiliyor muyum? Bir de Whatsapp ücreti nereye yatırılıyar veya telefon bakiyesinden mi kesiliyor?

  • İphone 6 plus kullanıyorum Whatsapp ı sildim başkaları bana attığı mesajları yüklediğimde görebilirmiyim ve başkaları fotoğrafımı durumumu görebilirmi?

 19. Eski telefonumu şuan kız arkadaşım kullanıyor. Telefonu ona vermeden fabrika ayarlarına geri döndürdüm, fakat eski Whatsapp konuşmalarımı bir şekilde görme ihtimali var mı? Kuşkuluyum, acil cevabınızı bekliyorum.

 20. Whatsapp’tan rahatsız edenler olduğu için Whatsapp hesabımı sildim. Şimdi de numaramı değiştirip tekrar Whatsappımı yüklemek istiyorum. Yeni numaramla açtığım hesabı eski numaramın kayıtlı olduğu kişiler görebilir mi? Bunun için bir şey yapabilme şansım var mı?

 21. Eşimin beni aldattığını öğrendim. Whatsapp üzerinden yazışmaları olmuş. Savcılık kararı ile bu yazışmalara ulaşmak mümkün mü? Mesajların içeriğine ulaşabilir miyiz?

 22. Bana Whatsapp’tan kodlar geliyor. Ne işe yarıyor? Birileri benim Whatsapp’ıma mı girmeye çalışıyor? Nu mümkün mü?

 23. Whatsapta son görülmede ayarlar kısmından sadece kişilerimi seçtim ama hâlâ herkes görebiliyor beni. Neden ayarlanmiyor? Yardimci olursaniz cok memnun olurum.

 24. Kemal bey merhabalar, ben şunu merak ediyorum cevaplarsanız çok sevinirim. Şimdi whatsapp kullanılıyoe ama Whatsapp’ın hangi telefonlarda kullanılıyor ve yazışmaları resimleri telefona yedekliyor mu? Yedekliyorsa nasıl silebilirim? 🙂

 25. Selam Kemal Bey, ben cok once bir arkadasima whatshaptan msj yazmistim, simdi konusmuyoruz ama o mesajlarimi arkadaşlarina gosterip dalga geciyormus. Gonderdigim msj silinmesi icin ne yapabilirim?

 26. Benim arkadaşım whastapp ta 1 yıllık ücretimi satın aldı aradan 1 aya yakın süre geçti benim Whatsapta son görülme vb. Ayarlarımda değişiklikler oldu.

  1 yıllık ücretimi satın alan arkadaşım benim whatsapptaki konuşmalarımı göremez değil mi? Yani benim whatasppimi benden baska kimse kullanamaz dimi (UCRETIMI SATIN ALDIGI HALDE )

 27. Ben telefon numaramı değiştirdim, fakat konuşma geçmişimi temizlememiştim. Yeni telefon numaramdan whatsupı kullanmaya devam ediyorum, fakat eski hesabımı ne geri yükleyebildim ne de ulaşıp silebildim. Benim sorum şu oalcaktı, diyelim ki eski telefon numaramı yeni biri kullanmaya başladı, bu durumda benim eski mesajlarıma ulaşabilir mi?

  Anladığım kadarıyla whatsup yedeklemeyi telefona yapıyor, fakat yedeklemeyi sistemde de yapıyor olabilir mi? Kısaca biri yeni numaramı sisteme tanımlarsa mesajlarıma ulaşabilir mi?

  Teşekkür ederim.

 28. Merhaba Kemal Bey. Benim sorum benim adıma iki üç hattım var.kardeşim, kızım vb. kullanıyorlar ve whatsapp kullanıyorlar,bende kullanıyorum.öğrenmek istediğim onların yazışmalarını ben görebilir miyim?Nasıl?

  • Bildiği kadarıyla o sim kartları telefonunuza takıp, Whatsapp’a telefon numaranızı değiştirdiğinizi girdiğinizde; ve de o numaraların ancak yedekleme seçeneği aktifse telefonunuza mesaj geçmişi yüklenebilir ve görürsünüz. Anlatmaya çalıştığım çok zor olduğu.

  • Whatsapp reklam kullanmadığı için her yıl olmak üzere bir defalığına 0.99$ ücret kesilmekte ve whatsapp programını telefonunuzdan silmek, tekrar yüklemekle ücret kesintisi olmamaktadır. Bir defalık kesinti yıl boyunca geçerlidir.

 29. Telefondan bilgisayara foto aktarılırken whatsapp daki sohbetteki fotolar da aktarılır mı? Yoksa sadece galeride whatsapp olarak görülen fotolar mı aktarılır?

 30. Kemal Bey, arkadaşım bana özel bir resim gönderecek. Bu resmin başkaları tarafından görülme ihtimali var m? Bana özel bir resim.

  • Hayır, başkaları tarafından görülmez resim telefonunuzun galerisine kayıt olur ve sizden başkası göremez.

   • Merhaba, bu Whatsappı ben kendi telime indirdim ama kod istiyor. Kod gelmiyo ne yapabilirim? Yardımcı olur musunuz? Telfonum Samsung.

 31. Kemal bey merhaba, ben telimi kaybettim ve Whatsaptaki bütün yazıştıkalrım öylece duruyordu hiç silmedim ve uzaktan telefon olmadan Whatsapp’ı silebilir miyim?

  • Sim kartınızı aktif edip başka bi telefona takarsanız whatshapp otomatik olarak mesajları yeni telefona aktaracaktır oradan silme ihtimaliniz olabilir.

 32. Ben Whatsappi sildim ama hesabi silmedim baska bir numaradan kendi hesabima mesajlar fotograflar gonderiyordum. 2 ay gectikten sonra hesabima giris yaptim ama o mesajlar gelmedi. Neden acaba baskasi onceden acip bakmis mi? Çok uzuldum.

  • Başkası bakıp silmişte olabilir, yedekleme yapmadığınız için kendisi de silinmiş olabilir. geçmiş sohbet yedeklemeyi geri isteyin gelirse silinmemiştir.

 33. Merhaba.ben Watsaptaki konuşmalarımın veya fotoğraflarımın yedeklenmesini istemiyorum.B unu nasıl yapabilirim? Bir de bugüne kadar ki konuşmalarım, resimlerim, ben bilmeden bilmediğim bir yerde yedeklendi mi? Yedeklendiyse nasıl silebilirim?

  • Siz istemedikten sonra yedekleme yapmaz, Sohbet ayarlarından otomatik yedek ayarı kapalıysa yedekleme yapmayacaktır. yaptığınızı düşünüyorsanız ayarlardan tüm mesajları sil kısmından silebilirsiniz.

 34. WhatsApp mesajlarımın yedeklenmesini istemiyorum.
  Ayarlar>Sohbet Ayarları’nda “Konuşmaları Yedekle” otomatik olarak var ve yedekleme tarihi de yazıyor.
  Aslında konuşmaları sürekli temizliyorum. Bugün de “Tüm konuşmaları sil” ve “Tüm konuşmaları temizle” işlemlerini yaptım. Halen görülme ihtimalleri var mıdır?

 35. Kemal bey lütfen cevap verin, lütfen whatsapta mesajlaşiyoruz ya, mesaj gidince renkler oluyor o renkleri deyiştiremeyiz mi?

   • Kemal bey merhaba , htc kullanan bir arkadasimla 2012 de baslamak uzere yaklasik 1 yil yazistik bildigim kadariyla androidler otomatik yedekleme yapiyor. Daha sonra 2013 hazirandan itibarende irtibati kopardik eger sohbet yedegi aciksa bugun bir yil onceki o butun yazismalari cikarabilirmi ? Veya whatsappin androidde otomatik guncellemesiyle cikarabilirmi ? Yoksa bunun bir suresi varmidir ? Kisacasi androidde yazismalar otomatik yedekleme olsun manuel yedekleme olsun ne kadar sure saklaniyor ?

 36. S.aleykum kemal bey. Bır sorum olacaktia cok acil. Bana whattsaptan bır numaradan mesaj geldı ama bn kaza ıle sohbetı sıldım. Numarayı kaydetmemıstım. Onlıne sıstemden o numaraya ulasamadım, nasıl ulasabılırım. Kısacası Whatsappta sohbet ettıgım numaralara nasıl ulasabılırım.?

  • Muhtemelen geri getiremezsiniz. Whatsapp ayarlarda, sohbet ayarlarına gidin, orada sohbet yedekleme seçeneği açıksa ve silmeden önceki yedeğiniz alınmışsa geri yükleme şansınız olabilir. Ama son yedeklemeden sonraki konuşmaları da kaybedersiniz, eğer yedeği geri yüklerseniz, aklınızda bulunsun.

 37. Whatsappta normalde tüm kişiler favoriler bölümünde oluyor. Ama sohbet ettiğiniz kişiler otomatik olarak sohbetler bölümüne ekleniyor. Benim hiç sohbet etmediğim bir kişi sohbetler bölümüne eklenmiş. Sohbeti açtığımda ise hiçbir konuşma yoktu. Bunun nedeni ne olabilir?

 38. Whatsapdan yazısma yapambılıyorum, ınternetım nete gırıyorum, ındırme yapıyorum hafıszam 16 GL tlf hafızası artı 4 gb SD kart ama Whatsappdan resım gelıyor, ındırmede SD karttınızzsdan dosyaları kaldırın uyarırısı verıyor. Yeterlı hafıza yoktur diyor. Depolamaya sd kartı sectım sonra telefon hafıza sectım yıne olmadı. Bununla ılgılı sorun nasıl cozulur. Tekrar sıldım yukledım yıne aynı.

  • Telefonunuzun internete bağlı olsun. SD kartınızda yeterince boş alan olduğundan eminseniz eğer SD kartınızdaki “WhatsApp” dosya içeriğini yedekleyin, silin ve yeni bir “WhatsApp” dosyası oluşturup içeriği geri yükleyin.
   SD kartınıza dosyaları kopyaladığınızdan emin olun. SD kartınızda boş alan olmasına rağmen dosyaları kopyalayamadıysanız, kartı yeniden biçimlendirmeniz (silmeniz) gerekebilir.
   Bunun içinde tüm SD kart bilgilerini bilgisayarınıza yedekleyin. SD karttaki tüm bilgileri silmek istediğinizden eminseniz, kartı yeniden biçimlendirin.

   Hiçbir dosyayı kaydedemediyseniz, SD kartınız bozuk olabilir. Bu durumda, SD kartınızı yeniden biçimlendirmeniz gerekebilir. Bu, tüm SD kartını silme ve sıfırlama anlamına gelir.

 39. Whatsapp kullanıyorum ama çektiğim videonun sadece 10 saniyesini gönderebiliyorum karşı tarafa.
  Daha uzun süreli video göndermek istiyorum, bu süreyi nasıl uzatabilirim?

  • Hayır ille android olması gerekli tuşlu android olsada olur kısacası app dosyalarını acacak bir özelliğinin olması lazım diye biliyorum

 40. Daha önce uygulamayı kullanan bir arkadaşım yaklaşık 1 yıl önce sildi ve düne kadar son görülme zamanını resmini benim favoriler listemde görebiliyor idim. Ancak buğün son görülme zamanı yada resim görünmüyor acaba kullanım süresi doldu ve uygulama yüklü değil diyemi bu şekilde oldu, farklı bir kaç telefondan da denedim isim olarak çıktı ancak oradada herhangi bir resim yada son görülme zamanı bilgisi yok.

 41. Kemal bey fotoğraflar karsıdan cok yavas geliyor. Benim fotoğraflarım ya hic gitmiyor yada vpn ayarını acınca gidiyor. Bunun sebebi ne olabilir mi? Nasıl duzenleyenilirim?

 42. Bu uygulama yalnız cep telefonlarında mı geçerli? Dizüstü veya masaüstü bilgisayarlarda yada Tablette çalışmazmı?

 43. Merhaba Kemal bey. WhatsaApp’tan yanlışlıkla mesajlarımı sildim ve içerisinde açmayı düşündüğüm dava için deliller mevcuttu. Daha önce böyle bir şey olmuştu ve bir şekilde yeniden geri gelmişti ama şimdi denedim ve giden mesajlarım geri gelmedi. Ne yapabilirim ?

  • Settings>Chat Settings>Altta Chat Backup> Eğer burada Auto BAckup seçeneği açık ise yedeğiniz iCloud hesabınızda var demektir.
   WhatsApp > Menü Tuşu > Ayarlar > Sohbet Ayarları > Konuşmaları Yedekle.

   Yüzde yüz emin olmamakla birlikte, eğer daha önce Backup açıksa, Whatsapp’ı silip yeniden yükleyin. Mesaj geçmişinizi yüklemeniz için sorulduğunda Geri Yükleyi tıklayın.
   Silinen sohbetleriniz artık WhatsApp’ta görünecektir. Yalnız bildiğim kadarıyla WhatsApp yalnızca 7 günlük yedekleme dosyaları tutuyor.

 44. Merhaba,ben su son gunlerde whatsappa ücretsiz giriyorum yaı bir internet bağlantısı veya paketim yok kontur de almadım kaç gnur ama whatsappım bedava ve herkese msj gderebılıyorum acaba bı sorun mu var ?

 45. WhatsApp grup konuşmasında bir resim paylaştığınızda tüm gruptakiler bunu görebilir mi ya da bir kişiye o resim gitmemişse diğerlerine de mi gitmemiştir?

 46. Uygulamayi indirdim telefon rehberimde kullanan kisiler yüklendi, ama simdi benim rehberimde olan birisinin ben onun rehberinde yoksam o beni görebilir mi? Haberdar olur mu benden ?

   • Ben Whatsapp kullanıyordum, benim Whatsapp’tan çektiğim fotoğrafları, bir başkasına göndermesem de telefonun hafızasına kayıt olur mu? Yoksa illa göndermek mi gerekiyor?

 47. Ben Whatsapp yükledim ama sürekli Whatsapp kodu diye mesaj geliyor. Whatsapp’ı silmeme rağmen hala mesaj geliyo, nasıl durdurabilirim?

  • Whatsapp Last Seen (Son Görülme) gizlemekten bahsediyorsunuz sanırım. Sağ köşedeki Settings (Ayarlar) tıklayın ve adımları takip edin.
   iPhone için:
   Whatsapp > Settings > Chat Settings > Advanced > Last Seen Timestamp on > off

   Android telefonlar için:
   Whatsapp Last Seen (Son Görülme) Gizlemek için doğrudan Whatsapp ayarlarından yapılamıyor. Google Play Store’da bulabileceğimiz ”Hide Block WhatsApp Last Seen” uygulamasını indirmeniz gerekiyor.

 48. Whatsapp’ta kendimizi gizleme fonksiyonu var mı? Örneğin: programı kullanan kişilerin bazılarının benim WhatsApp kullanıcısı olduğumu görmesini istemiyorum. Sadece seçtiğim kişilerin benimle mesajlaşmasını istiyorum. Bunun bir ayarı var mı?

  • Öyle bir seçenek şimdilik yok. Herkese online görünürsünüz veya son bağlandığınız zaman gösterilir. Dilerseniz son bağlandığınız zamanın gösterimini engelleyebilirsiniz. Ancak online olduğunuzda, eğer karşı tarafta online ise sizi online olarak görür.

 49. Telefon numaramı değiştirdim, WhatsApp’da değiştirmem gerekiyor mu? Arkadaşlar eski numaramı mı yoksa yeniyi mi görüyorlar acaba? Bilen var mı?

  • WhatsApp’da telefon numaranızı değiştirebilirsiniz. Yeni numaranız ile Whatsapp’ı açın.

   Ayarlar >Hesap >Numara Değiştir’e gidin. İlk kutuya aktif WhatsApp numaranızı girin. İkinci kutuya ise yeni telefon numaranızı girin.Bitti butonuna basın.

   • Kemal bey ben numarami değiştirdim. Dediginiz gibi de yeni numarami guncelledim, fakat bir sorum olacak. Benim yazismalarim veya bana msj atan kişiler eski hattimi baska telefondan acsam görünür mü. Yani ayni hesabi iki hat uzerinden kullanabilir miyiz? Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler

  • Wahtsapp’ta sesli arama yok. Sesinizi kaydedip, mesaj olarak gönderebiliyorsunuz. Sesli görüşme için ben Viber kullanıyorum ve tavsiye ederim. 3G veya WIFI üzerinde ücretsiz görüşebiliyorsunuz. Sizde iPhone varsa ve arayacaüınız kişi de de iphone varsa ve ikiniz de facetime kayıtlıysanız ,cretsiz görüntülü Facetime üzerinden de görüşebilirsiniz. Bir de tango uygulaması var, ben pek kullanmadım. Tango’dan da görüntülü görüşebiliyorsun.

 50. Sırf sevgilimle whatsappta yazışmak için iphone aldım. Resim, ses video ne istersen gönderebiliyorsun.

 51. İnternet olduğu müddetçe hiç SMS kullanmıyorum. Whatsap ile mesaj bedava iken neden SMS için para ödeyelim ki.

 52. Web sitenizi çok beğendim. Vize istemeyen ülkeleri internette ararken buldum. Çok zengin yazılarınız var. Ben hem tatile gezmeye hem de teknolojiye meraklıyım. Elinize sağlık.

  WhatsApp ise şimdiye kadar hiç denememiştim, herkes kullanıyor. Ben de kullanayım artık.

  • Yorumları okurken kendim gibi bi yoruma cevap yazmadan geçemedim.Bahattin bey bende hem tatile gezmeye hemde teknolojiye meraklıyım 🙂

  • Bu zamanda hala Whatsup kullanmayan kaldı mı yaw! 🙂 Beleş ne hoş. Yıllarca gsm firmaları kanımızı emdi. İnternet her şeyi değiştirdi.

   • Merhaba hocam ilk defa kulanacağım, ama nasıl ındırecem ve nasıl kulanacam bılgı verırsenız sevınırımm. Telefon modelı Samsung Ace.

    • WhatsApp Nasıl Kullanılır? bölümünde verilen bilgileri takip edin ve Google Play linkine tıklayın.

     Gmail adresiniz ile Google Play’e giriş yapın ve sonra yükle butonunu tıklayın.

     • selam ben iponeden mp3 müzük yolama yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim yada iponede böyle bir secenek varmı

     • Kemal bey litfen yardim edin lutfen..BEN WHATSAPP UYELİGİMİ SİLMEDEN TELEFONU FABRİKA AYARLARİNA DONDURDUM VE SİMFİ YUKLENMİYORDA AVİLMİYORDA NADİL HALLEDEBİLİRİM LUTFEN YARDİM EDİN.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın