Samsung Galaxy S IV, Android işletim sistemli akıllı telefonların zirvesine oturacak bir modeli olacak gibi görünüyor. Teknik detayları henüz açıklanmamış olsa da modelin, Exynos 5 sekiz çekirdekli işlemciye, 4.99 inç Full HD ekrana, 2 GB belleğe, 13 megapiksel fotoğraf makinesine ve Android 4.2.2 işletim sistemine sahip olması bekleniyor.

Yüksek algısı ile dokunmadan bile kullanılabilecek ollan Galaxy S IV, Floating Touch teknolojisi ile karşımıza çıkacağı tahmin ediliyor.
Bu teknoloji, Sony Xperia Sola ile karşımıza çıkmıştı, fakat bu yeni teknoloji ile Xperia Sola yeteri kadar ses getirememişti. Ancak söz konusu Samsung ve ürün de Galaxy S IV olduğunda telefonu anında başka bir boyuta taşıyor. Bu özelliği sayesinde diğer telefonlar daha büyük bir fark atacağa benziyor.

Üstelik yeni AMOLED ekranı sayesinde yüzde 25 daha az enerji harcayacağı da verilen bilgiler içerisinde yer alıyor.

Güney Kore teknoloji devi Samsung, 14 Mart Perşembe günü düzenleyeceği tanıtım etkinliği öncesi Galaxy S IV ile ilgili ikinci videoyu paylaştı. Videoda, Galaxy S IV teknik özelliklerine dair  bir bilgi verilmemiş olsa da, videonun başrol oyuncusu Jeremy Maxwell, akıllı telefonu şaşırtıcı ve güzel bulduğunu iletti. Maxwell’in akıllı telefonun rengini de beğendiğini iletmesi, telefonun bugüne kadar tasarlanan renklerden farklı olacağını akla getiriyor.

Akıllı telefonun, bugüne kadar dışarıya sızan bilgileri:

8 çekirdekli Exynos 5410 Octa platformu
PowerVR SGX544MP grafik işlem birimi
2 GB RAM
Android 4.2 ”Jelly Bean” işletim sistemi
4.99-inç büyüklüğünde ve 1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekran
16 GB / 32 GB dahili depolama alanı
13 megapiksel, LED flaşlı kamera
1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde video kaydı
2.1 megapiksel ön kamera
Wi-Fi, GPS, Bluetooth 4.0

Dünya genelinde 100 milyon civarında satılacağı öngörülen akıllı telefon Galaxy S IV üreticisi Samsung’un, mobil teknolojiler bölüm şefi J.K. Shin, Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde Amerikan GSM operatörlerinin yoğun ısrarı üzerine beklenen lansmanın New York’ta yapılacağını iletmişti.

Zincir elektronik mağazaları şimdiden Galaxy S IV satma yarışına girdiler. Gold Teknoloji Marketleri, iPhone 5 ve iPad Mini’nin ardından Samsung Galaxy S4’ü de Türk tüketicilerle ilk buluşturan firma olmak doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı. Ön sipariş hazırlıklarını hızlandıran Gold, Samsung Galaxy S4’ü dünyayla aynı anda Gold.com.tr üzerinden satışa sunmayı hedefliyor.

Samsung Galaxy S IV lansmanı 14 Mart’ta New Yorkta yapılacak. Galaxy serisinin son üyesi hakkında detaylı bilgiler için birkaç gün daha sabretmemiz gerekecek. Yeni Galaxy S IV, Türkiye saati ile 15 Mart gecesi 02.00 da karşımıza çıkacak.

1 YORUM

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın