2014 yılında tasarruf mu yapmanız gerekiyor? Seyahatlerinizi daha kolay mı yapmak istiyorsunuz? Herkesin size imrenerek bakmasını seviyor musunuz? Yeni yıl hedefiniz ne olursa olsun küçük araba modelleri ve hatchback’ler bu hedeflere ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Daha az ödeyerek alın

Daha ucuza üretilen ve daha düşük güce sahip yeni küçük araba modelleri aynı zamanda daha düşük fiyata sahiptir. Özellikler şehrinizde yavaş akan trafikte ya da tek başınıza seyahat ederken neden daha fazla hıza ve yolcu alanına ihtiyacınız olsun? O halde daha ufak bir aracı seçin ve aradaki farkı tasarruf etmiş olun. Ya da sadece temel donanıma sahip büyük bir araç yerine her gün kullanacağınız tüm özelliklere sahip lüks bir küçük arabaya sahip olun.

Kucuk-Araba-Modelleri

Kullanım maliyetlerinizi azaltın

Hangi aracı alırsanız alın, kullanım maliyetleri satın alma maliyetinizi aşacaktır. Ancak daha hafif olan küçük araba modelleri daha az benzin ya da mazot yakarlar; özel “eco” ifadesine sahip olanlar tek bir galon yakıtla şehir içinde 67 mil şehir dışındaysa 85 mil ya da daha da üzerinde mesafelere seyahat edebilirler. Üstelik daha ince tekerler daha ucuz servis hizmeti, sigorta ve onarım anlamına gelir.

Her yere sığar

Ayrıca küçük bir araba sizin zamandan tasarruf etmenizi ve daha az sorun yaşamanızı sağlar. Kapladığı alan ne kadar az olursa trafiğe katılmanız ve ayrılmanız o kadar kolay olur ve dar alanlara park edebilirsiniz; kalabalık caddeler için idealdir. Ve bir şeyleri unutursanız ya da tanıdığınız birisini geçtikten sonra fark ederseniz daha dar dönüş açısı geri gitmenizi kolaylaştırır.

Kazancınızı maksimuma ulaştırın

Hatchback’ler farklı boyutlarda olup büyük tasarruflara neden olabilir. Örneğin sahip oldukları yuvarlak şekilleri standart modellere göre çok daha aerodinamiktir ve yakıt tasarrufu sağlar. Üstelik popüler olmaları nedeniyle ikinci el fiyatları diğer stillere göre daha yüksektir. Üç yıl kullanıldıktan sonra belli başlı hatchback’leri yenisi için ödemiş olduğunuz fiyatın %72’sine satabilirsiniz.

En-iyi-hatchback

Her şeyi daha kolay taşıyın

Bir hatchback sahibi olmanın sağladığı en büyük avantajlardan birisi de hacimleri ve içlerinde taşıyabileceğiniz farklı yüklerdir. Örneğin 5 koltuklu modellerden bazıları 400 litrenin üzerinde bagaj hacmine sahip olup böylece tüm çanta ve alışveriş poşetleriniz ile ailenizin taşımak istediği diğer parçaları ve eşyaları taşıyabilir. Üstelik arka koltukları katlayarak bagaj hacmini iki katına çıkarabilir ve mobilya ya da bisiklet gibi daha ok yer kaplayan eşyaları da taşıyabilirsiniz.

2014’te dikkat çekin

Son olarak en iyi hatchback’lerden bazıları çok şıktır. Sahip oldukları standart kaput, kabin ve bagaj ya da “3 koltuklu” konfigürasyon ile standart modeller birbirlerine benzer. Ve ortalama, hantal station wagon  arabanız ufak bir kamyonet kadar şıktır. Ancak sahip oldukları daha kısa arka kısımları ile hatchback’ler her zaman dikkat çeken spor bir görünüme sahiptir.

1 YORUM

  1. Elektrikli arabalar geleceğin arabası, çevreye saygılı ve gürültüsüz. Hem küçük güzeldir.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın