Yeni Zelanda Havayolları, uçuş güvenliği konusunda yeni bir ilginç videoya daha imza attı.

Bu defa Maceracı Bear Grylls’’in rol aldığı videoya, Yeni Zelanda’nın eşsiz doğası da  eşlik ediyor. Bear Grylls,182 ülkede yayınlanan ve 1 milyar izleyiciye ulaşan The Man Vs Wild biliniyor.

İngiliz star GryllsYeni Zelanda, benim ikinci evimdir ve böyle bir kampanyada yer almaktan gurur duyuyorum” dedi.

Yeni Zelanda Havayolları Bear Grylls İle Uçuş Güvenliği Videosu 

Reklamın çekildiği yer ise, Yeni Zelanda’nın ve dünyanın en güzel yerlerinden biri olarak kabul edilen Fiordland Milli Parkı’nın yakınlarındaki Routeburn Track kullanılmış. Fiordland Milli Parkı, 2 ana adadan oluşan Yeni Zelanda’nın Güney adasında yer alıyor.

Routeburn Track, Yeni Zelanda’nın en çarpıcı manzara ve yürüyüş rotalarından biri olarak kabul ediliyor.

Burada verile sadece uçuş güvenliği mesajı değil elbet. Ülkenin güzellikleri, macera ruhlu insanlara tanıtıldığı bir davet aslında. Böylece hem ülkenin reklamını yapıyorlar, hem de sıkıcı uçuş güvenliği sunumunu izlenebilir ve akılda kalıcı hale getiriyorlar.

Sosyal medyanın gücünü de burada görmek gerekiyor. 26 Şubat 2013’te Youtube düşmesinin üzerinden 2,107,586 defa izlenmiş. Reklamları pek sevdiğimiz söylenemez, ancak bu reklamlar hiç fena değil. Yeni Zelanda nüfusunun 4,5 milyon olduğunu da aklıda tutarsak iyi rakam.

Parlak zeka içeren bir reklam filmlerine imza atan Air New Zealand, daha önce de ilginç video yapımlarına imza atmıştı.  The Hobbit Themed An Unexpected Briefing adıyla yayınlanan video ile de kendisinden söz ettirmeyi başarmıştı.

1 YORUM

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın