Eğer yer yüzünün etkileyici manzaralarını görmek istiyorsanız gideceğiniz yer Yeni Zelanda olmalı. Epik manzaralara sahip bu fantastik masal ülkesi Yeni Zelanda’da,görülecek yerleri ile bir daha akıllardan çıkmayacak özelliklere sahip. Dumanı tüten volkanlar, muhteşem sahiller, derin girintilerin olduğu hiç bilmediğiniz fiyortlar, yemyeşil yağmur ormanları, denizden sadece birkaç kilometre uzaklıkta yer alan buzulları, mağaraları, subtropik iklimi ve hatta çölü ile keşfedilesi bir ülke.

Büyüklük olarak İngiltere Adası, Japonya ile karşılaştırılabilecek büyüklükte olan ülkede sadece 4 milyon civarında insan yaşıyor. 126 milyonluk, aynı büyüklükteki Japonya nüfusu ile kıyaslandığında ülkenin ne kadar sakin ve insansız olduğunu hayal edebilirsiniz. Yeni Zelanda, huzurun, rahatlığın ülkesidir. Yeni Zelanda’da yaşam sanki ağır çekimdeymiş gibi akarken, diğer yanda ise maceraperestleri cezbeden adrenalin dolu aktiviteleri ile sizi heyecana davet etmektedir. Mevsimler arasındaki değişikliğin çok fazla olmaması nedeniyle tüm yıl turist ziyareti alır.

Yeni Zelanda’da Görmeniz Gereken 10 Yer

Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde aşina olduğumuz manzaraların ötesine sahip bu ülke, aklınıza gelebilecek hemen her türlü coğrafi çeşitliliğe sahip.

1. Fiordland National Park

Fiordland-National-Park-Milford-Sound

Fiordland Ulusal Parkı, derin buzulların erimesiyle ortaya çıkmış, izleyenleri hayrete düşürecek güzellikte bir yer. Güney Ada’nın güney batısında yer alan fiyortlardan en ünlüsü Milford Sound, ulaşım açısından rahat erişilebilecek bir yerdedir.

Milford Sound’a ulaşmak için kullanılan yol olan The Milford Road bile başlı başına görülemeye değer doğal güzelliklere sahiptir. Fiordland National Park içerisinde yer alan Doubtful ve Dusky Sound fiyortları da izleyenleri kendisine hayran bırakan diğer fiyortlar arasında yer alıyor. Milford Sound, dünyada görülmesi gereken yerler listesinde ilk sıralarda yer alıyor.

23 YORUMLAR

  1. Gezgin arkadaşlar burada yaşayan veya bilgisi olan birisi benimle irtibata geçebilir mi? Sadece bilgi edinmek istiyorum , merak etmeyin başka birşey istemiyorum :). Benim için gerçekten çok önemli. Doğru şehri seçmek filan. Çünkü buraya taşınmayı düşünüyorum.

  2. Ben Yeni Zelanda’da yaşıyorum. İnanılmaz huzurlu stressiz ve hayatı sessize almış gibi yaşayabiliyorsunuz. Herkesin gelip görmesi gerek.

  3. Zaten aklimdaydi iyice göresim geldi. Abi periscope yapmayi dusunuyor musun? Dun Rize de bi yayladan yayin yaptilar. Muthisti!

    • Yeni Zelanda, doğasıyla eşsiz bir yer. Yer yüzünde en kadar dikkat çekici doğal oluşum varsa hepsine birden sahip. Bize bu kadar uzak olması onu daha da çekici yapıyor.

Bir Yorum Yaz

Yorumunuzu buraya yazın
Adınızı buraya yazın